Menu
Your Cart

Emniyet Ventili Bronz L9-BP Serisi (10,5 - 20 Bar)

Emniyet Ventili  Bronz L9-BP Serisi (10,5 - 20 Bar)
Yeni -60 %
Emniyet Ventili Bronz L9-BP Serisi (10,5 - 20 Bar)
1.180,28TL
2.950,71TL
KDV Dahil: 1.000,24TL

Mevcut Seçenekler:

Farklı akışkanlara ve belli bir basınca göre dizayn edilmiş olan sistemlerin tüm olumsuzluklara karşı korumaya alınması için, dizayn basıncı belli bir değer üzerine çıktığında akışkanın (buhar, sıvı, gaz) kontrollü olarak tahliye edilmesini sağlayan vanalara emniyet ventili denir. Basınçlı kaplarla ilgili alınması gereken emniyet kuralları içerisinde, basınçlı kap genellikle 2 adet emniyet ventili ile techiz edilmektedir.
Sistem basıncının, ventilin ayar edildiği basınç değerinin üzerine çıkması halinde belirli miktarda buhar, gaz veya sıvıyı tahliye eder. Böylelikle emniyet altında tutulması istenen basınç sistemini müsaade edilmeyen basınç yükselmelerine karşı korur. Emniyet ventilini mümkün olan en az basınç düşümü ile tekrar kapamalı ve ventil sonraki açmaya kadar sızdırmaz olarak kalmalıdır. Emniyet ventili; tam tahliye kapasitesine, ayarlanan basıncın maksimum %10 basınç artmasıyla ulaşır.
Emniyet ventilinin kapama basıncı: Sıkıştırılabilen maddelerde ilk açma basıncının (ayar basıncının) maksimum %10, sıkıştırılamayan maddelerde ise maksimum %20 altındadır.

Gövde :Bronz Döküm

Sit, Disk :Pirinç Döküm

Yay :Çelik

Mil:Pirinç

Maks. Çalışma Sıcaklığı:-20/+185 ºC

Maks. Çalışma Basıncı:PN 25

Kullanım Alanları:Korozif Olmayan Gaz, Hava, Buhar, Su

Yorum Yap

Dynamic Content for module_id = 290