Menu
Your Cart

Emniyet Ventili Paslanmaz Çelik L9-SP Serisi (2-10,5 Bar)

Emniyet Ventili  Paslanmaz Çelik L9-SP Serisi (2-10,5 Bar)
-60 %
Emniyet Ventili Paslanmaz Çelik L9-SP Serisi (2-10,5 Bar)
2.928,01TL
7.320,03TL
KDV Dahil: 2.481,37TL

Mevcut Seçenekler:

Farklı akışkanlara ve belli bir basınca göre dizayn edilmiş olan sistemlerin tüm olumsuzluklara karşı korumaya alınması için, dizayn basıncı belli bir değer üzerine çıktığında akışkanın (buhar, sıvı, gaz) kontrollü olarak tahliye edilmesini sağlayan vanalara emniyet ventili denir. Basınçlı kaplarla ilgili alınması gereken emniyet kuralları içerisinde, basınçlı kap genellikle 2 adet emniyet ventili ile techiz edilmektedir.
Sistem basıncının, ventilin ayar edildiği basınç değerinin üzerine çıkması halinde belirli miktarda buhar, gaz veya sıvıyı tahliye eder. Böylelikle emniyet altında tutulması istenen basınç sistemini müsaade edilmeyen basınç yükselmelerine karşı korur. Emniyet ventilini mümkün olan en az basınç düşümü ile tekrar kapamalı ve ventil sonraki açmaya kadar sızdırmaz olarak kalmalıdır. Emniyet ventili; tam tahliye kapasitesine, ayarlanan basıncın maksimum %10 basınç artmasıyla ulaşır.
Emniyet ventilinin kapama basıncı: Sıkıştırılabilen maddelerde ilk açma basıncının (ayar basıncının) maksimum %10, sıkıştırılamayan maddelerde ise maksimum %20 altındadır.

Gövde :AISI 304 Paslanmaz Çelik

Sit, Disk :AISI 304 Paslanmaz Çelik

Yay :AISI 304 Paslanmaz Çelik

Mil:AISI 304 Paslanmaz Çelik

Maks. Çalışma Sıcaklığı:-20/+185 ºC

Maks. Çalışma Basıncı:PN 25

Kullairinçnım Alanları:Korozif Olmayan Gaz, Hava, Buhar, Su

Yorum Yap

Dynamic Content for module_id = 290