Menu
Your Cart

Igema Düşük Seviye Alarm Self Checking EL030

Igema Düşük Seviye Alarm Self Checking EL030
-60 %
Igema Düşük Seviye Alarm Self Checking EL030
32.492,20TL
81.230,50TL
KDV Dahil: 27.535,76TL

Mevcut Seçenekler:

Kazanın çalışmasını ve gerekli kontrolleri kapsayan kurallar ve yönetmelikler, ülkeden ülkeye farklılık göstersede, daha yüksek güvenlik seviyelerine yönelik taleplerin oluşması göz önüne alındığında ayrıca buhar kazanının çalıştırılması ve işletilmesi hususunda bir kazan görevlisinin daimi mevcudiyeti olmadan da emniyetli bir şekilde çalıştırılabiliyor olması, yönetmeliklerde teknik olarak belirtilmektedir.

Yukarıda belirtilen düşük su alarmlarının etkisi, gözetimsiz buhar kazanı tesisini yöneten yönetmeliklerle ilgilidir. Birçok Avrupa ülkesinde ve daha başka alanlarda uygulanan kurallara benzerler ve ülkemizde de TSE basınçlı kaplar yönetiminde bu konu düzenlenmiştir. 

Buhar kazanının içerisinde su olmadan çalışması yapı ve çalışanlar için çok tehlikeli bir durumdur. Zira su olmadan brülörün çalışması basınçlı kap içerisinde bulunan havayı ısıtacak ve en nihayetinde ısınan hava genleşecek ve bulunduğu hacme sığamayacak ve sonucunda belli basınç ve sıcaklık kriterlerine göre dizayn edilmiş olan kazan bu limitlerin üzerinde çıkıldığı an kazan da patlama yaşanabilecektir.

Düşük kazan seviye kontrol cihazı brülörü alarm seviyesinde kapatır, su seviyesi tekrar istenilen seviyeye gelsede, oluşmuş olan herhangi bir arıza düzeltilse bile brülör kontrolleri kilitlenmiştir. Brülörün yeniden ateşlenmesine izin vermek için manuel olarak sıfırlanması gerekir.

İşte tehlikeli durumların yaşanmaması ve üstte belirtilen ateşlemenin kilitlenmesi için kazan alt seviye kontrol cihazı kullanılmalıdır. Bu cihaz 72 saat gözetimsiz kazan çalışmasına yönelik olarak kendi kendini sürekli kontrol edebiliyor olmalıdır. Igema alt seviye kontrol cihazı saniyede 52 defa kendi kendini kontrol eder.

EL030 Seviye Probu 

Prob Muhafazası: Paslanmaz Çelik

Prob Çubuğu: 238 °C

İzolatör: PTFE

Soket: Poliamid

Sızdırmazlık Halkası: Metal Conta

Bağlantı: 1/2'' Dişli

Maks. Çalışma Basıncı: 32 bar 

Maks. Çalışma Sıcaklığı: 239 °C

 

SMLC1 Kontrol Cihazı

Güç Kaynağı: 230 V / 50-60 Hz

Giriş: ca. 4,5 VA

Sigorta: 80 mA / T

Koruma Sınıfı: IP40

Yorum Yap

Dynamic Content for module_id = 290