Menu
Your Cart

Kondenstop Kontrol Gövdesi T-KON20 Ayvaz

Kondenstop Kontrol Gövdesi T-KON20 Ayvaz
-60 %
Kondenstop Kontrol Gövdesi T-KON20 Ayvaz
382,32TL
955,80TL
KDV Dahil: 324,00TL

Mevcut Seçenekler:

Buhar devrelerinde, kondenstoplar kapalı kalırsa, bağlı olduğu buhar cihazındaki buhar çekişi aniden azalır. Aksine kondenstop açık kalırsa, buhar kaybına neden olur. Arıza nedeniyle kondenstoptan kaçan buhar, önemli enerji israfına neden olur.

Kondenstoptan kaçan buhar başka bir önlem alınmamışsa, açık kondens hattıyla direkt olarak dışarı atılır. Bu kaçağın önlenmesi için kondenstopların bakımlarının zamanında yapılması gerekir.

Kondenstop Kontrol Gövdesi; çalışmakta olan bir sistemde bulunan kondenstopta, buhar kaçağı olup olmadığını kontrol etmek üzere dizayn edilmiş bir üründür. Sadece doymuş buhar uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu cihazlar, kondenstopların sürekli olarak kontrol edilmesini sağlar.

Kondenstop Kontrol Cihazı, kondenstoptan önce monte edilir. Kontrol gövdesi, buhar ile kondens arasındaki iletkenlik farkını ayırt eden bir sensör içermektedir. Bu gövdeye bağlanabilen bir el kontrol cihazı, kondens geçerken “ yeşil” , buhar geçerken “ kırmızı” ışık sinyali vermektedir. Böylece operatör kolayca kondenstopta kaçak olup olmadığını belirleyebilmektedir.

Malzeme Yapısı:

Gövde ve Kapak: GGG 40.3 Sfero Döküm

Bağlantılar:

Dişli, flanşlı

Nominal Çap:

DN15 (1/2” ) - DN50 (2” )

Basınç Değerleri:

Maks. 14 bar’ a kadar

Çalışma Sıcaklığı:

Maks. çalışma sıcaklığı 240 ºC

Uygulamalar:

  • Her türlü buhar hatlarında kondenstoplardan önce kullanılır.

Yorum Yap

Dynamic Content for module_id = 290