Menu
Your Cart

Kondenstop Yüzer Şamandıralı SFK-61 Ayvaz

Kondenstop Yüzer Şamandıralı SFK-61 Ayvaz
Yeni -60 %
Kondenstop Yüzer Şamandıralı SFK-61 Ayvaz
5.347,76TL
13.369,40TL
KDV Dahil: 4.532,00TL

Mevcut Seçenekler:

Bu tip kondenstopların içinde adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir kaldıraç mekanizması yoktur. Hareket eden tek parça şamandıradır. Bu kondenstopta kullanılan şamandıra; yüksek kaliteli, hassas yüzeyli paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve ölçü toleransı çok düşük seviyededir.
Yüzer Şamandıralı Kondenstop’un Maliyete Yönelik Avantajları
1 - Ekipman ve montajdan dolayı daha düşük maliyetli
2 - Boyutlarından ötürü aş yer işgali söz konusudur.
3 - Kendi üzerinde filtresi vardır. İlave filtreye gerek yoktur .
4 - Tek hareketli parça olmasından dolayı arıza oranı çok düşüktür.
5 - Bakım maliyeti çok düşüktür.
6 - Kaldıraç ve bağlantı olmadığından koç darbesi dayanımı yüksektir.

Ürün Özellikleri

Gövde ve Kapak :Paslanmaz Çelik
Şamandıra :Paslanmaz Çelik
Filtre ve Hava Atıcı Ünite : AISI316 Pas. Çelik
Maks. Çalışma Basıncı :16 bar
Maks. Çalışma Sıcaklığı : 220 ºC
ΔP : 4.5 / 10 / 14 bar

Çalışma

Buhar kondenstop'a geldiğinde, hava buharın önünden sürüklenerek soğuk olan hava tahliye elemanının açtığı orifisten serbestçe kondenstop dışına tahliye edilir. Havanın arkasından soğuk kondens kondenstoba girer ve serbest şamandıranın yükselmesini sağlayarak kondensin orifisten tahliye olmasını sağlar.Soğuk kondens tahliye edildiğinden kondenstobun kullanıldığı cihaz (Eşanjör vb) çalışma sıcaklığına ulaşmıştır. Bu durumda kondens miktarı azalır fakat sıcaklığı artar. Kondens ile birlikte buhar kondenstoba girmiştir. Isınan hava tahliye elemanı sitini kapatarak buhar kaçışını engellemiştir. Bundan sonra gelen kondens debisine göre yüzer şamandıra kendini ayarlayabilir.Yüzer şamandıralı kondenstopta buhar kaçağını önlemek için metal-metale sızdırmazlık yanında tahliye orifisinin
üzerinde kalacak şekilde bir su seviyesi tutulur.Silindir kurutucuların kondens tahliyesi yapıldığı durumlarda oluşan buhar kilitlemesini önlemek amacı ile kapak üzerinden by-pass hattı yapılarak vaktinden önce kondenstoba ulaşan buhar tahliye edilir ve kilitleme çözülerek kondens tahliyesi gerçekleştirilir.

Yorum Yap

Dynamic Content for module_id = 290