Menu
Your Cart

Kondenstop

Marka: Ayvaz Model: 703100001000
TKK2N Termostatik Kondenstopların korozyon dayanımı yüksek termostatik elemanı, buhar doyma eğrisini sabit bir farkla takip ederek, buhar hattından kondens ve yoğuşmayan gazların tahliyesini sağlar. Koç darbesinden etkilenmeyen termostatik kondenstopların korozyona dayanımı da olduk&cced..
10.120,88TL
Vergiler Hariç:10.120,88TL
Marka: ARI ARMATUREN Model: 708A120800203
Ari Cona-SC Plus şamandıralı buhar kapanı, doymuş buharın oluştuğu kaynama noktasında kondens tahliyesini sü rekli olarak yapar. Dalgalanan miktarda ve sıradışı basınç ta bile ters basınç sız kondens tahliyesi yapar. Kontrolö r ile entegre edilmiş otomatik hava atıcıya sahiptir. Koç darbesine karşı ..
4.746,93TL
Vergiler Hariç:4.746,93TL
Marka: Ayvaz Model: 703400101002
Gövde ve Kapak: Dövme Çelik (ASTM A105)Bi Metal Plakalar: Paslanmaz ÇelikFiltre, Sit, Valf: Paslanmaz ÇelikMaks. Calışma Basıncı: 40 barMaks. Calışma Sıcaklığı: 400 ºC..
20.017,75TL
Vergiler Hariç:20.017,75TL
Marka: ARI ARMATUREN Model: 708A120101304
Ari Cona-B bimetalik buhar kapanı, çok hafif alt-soğutulmuş (sub-cooling) kondensin tahliyesi için uygundur. Özellikle otomatik hava tahliyesini tesiste kullanıldığı noktada başlangıç ve işletme esnasında yapar. Koç darbesine karşı sağlam ve dayanıklıdır. Entegre edilmiş geri dönüş korumasına sa..
9.046,10TL
Vergiler Hariç:9.046,10TL
Marka: ARI ARMATUREN Model: 708A120106101
Ari Cona-B bimetalik buhar kapanı, çok hafif alt-soğutulmuş (sub-cooling) kondensin tahliyesi için uygundur. Özellikle otomatik hava tahliyesini tesiste kullanıldığı noktada başlangıç ve işletme esnasında yapar. Koç darbesine karşı sağlam ve dayanıklıdır. Entegre edilmiş geri dönüş korumasına sa..
6.574,05TL
Vergiler Hariç:6.574,05TL
Marka: ARI ARMATUREN Model: 708A120901703
Ari Cona-TD termodinamik buhar kapanı, değiştirilebilen kontrol ünitesi ve sıcaklık çemberli kapağı ile yağmur, rüzgar vb ortamlarda düşük sıcaklığın buhar kapanı fonksiyonuna olan etkisini minimize etmektedir. Buhar kapanı kesikli olarak çalışmaktadır ve ısı çemberi, hava şartlarının buhar kapanı p..
2.651,14TL
Vergiler Hariç:2.651,14TL
Marka: ARI ARMATUREN Model: 708A120800603
ARI-CONA-SC Plus Şamandıralı Buhar Kapanı (Kondenstop)Ari Cona-SC Plus şamandıralı buhar kapanı, doymuş buharın oluştuğu kaynama noktasında kondens tahliyesini sü rekli olarak yapar. Dalgalanan miktarda ve sıradışı basınç ta bile ters basınç sız kondens tahliyesi yapar. Kontrolö r ile entegre edilmi..
6.009,79TL
Vergiler Hariç:6.009,79TL
Marka: Ayvaz Model: SA69
Buhar Sayacı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken HususlarIsı transfer yüzeylerinden buharlaşma ısısını veren doymuş buhar, aynı basınçta kondens haline dönüşür ve doymuş su entalpisini içerir. 1 bar basınçtaki doymuş suyun entalpisi 505 kj/kg’dır. Eğer 6 bar basınçtaki kondens 1 bar basınca serbest..
59.112,80TL
Vergiler Hariç:59.112,80TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 36 (3 Sayfa)

Kondenstop

Kondenstop sistemde biriken kondensin yoğuşmamış gazlar ile havayla yoğuşan suyun tahliyesine neden olarak sistem güvenliği açısından oldukça katkı sağlar. Oldukça farklı sistem ve proseslerde kullanılabilen kondenstoplar farklı tiplerde üretilir.

Sistemde kullanılabilen buharın miktarı, basıncı ve sıcaklığı gibi değişiklikler göz önüne alındığı taktirde doğru bir şekilde Kondenstop tipinin seçilebilmesi enerji verimliliği ve proses güvenliği açısından da oldukça önemli bir rol oynar. Genel anlamda kondenstop tipleri uç şekile ayrılır. Bunlar ise; mekanik kondenstoplar, termostatik kondenstoplar ve termodinamik kondenstoplar olacak şekildedir.

Kondenstop Nedir?

Buhar enerjisinden istifade edilmekte olan proseslerde, sistemde birikim yapan kondensin tahliyesine neden olarak enerji verimini ve proses güvenliğini sağlayan cihazlara kondenstop adı verilir. Proseslerde kullanılmakta olan en önemli kaynaktan birisi ise buhar olur. Kazan yerlerinde üretilen buharın, yoğunlaşarak borular yardımı ile taşınırken az miktarda enerji ve ısı kaybına uğruyor olması olası bir durumdur. Bu durum ise verimliliği ciddi anlamda düşüren bir durumdur.

Buharın yoğunlaşması sonucu boruların içinde kondens denilen durum ortaya çıkar. Kondensin oluşması sonucu hem verimlilik düşebilir hem de proseslerde bazı problemler meydana gelebilmesi durumunda prosesten tahliye edilmesi gerekir. Böyle bir durumda bu işi yapmak için devreye giren cihaza kondenstop denilir.

Termodinamik Kondenstop

Termodinamik buhar kapanı adı üzerinde termodinamik prensibine göre çalışma sağlayan oldukça basit bir çalışma modu olan çok sağlam bir buhar kapanıdır. En öncelikli görevi ise buhar ve kondensi birbirinden ayırmaya yarar. Herhangi bir iç ayarı ve değişikliğe maruz kalmadan bütün çalışma aralığında çalışma sağlayan Kondenstop türü basit ve hafif bir yapıya sahiptir. Ayni zamanda boyutları açısından büyük bir yoğunlaşma kapasitesi bulunur.

Yüksek basınca sahip ve aşırı ısıtılan buharda kullanılabilir. Ayrıca su darbesi ya da titreşimden etkilenmez. Ürünün tamamı paslanmaz çelik konstrüksiyon korozif kondenstop için oldukça direnç gösterir. Donma sebebi ile zarar görmez ve disk dikey bir yerde kurulur ise serbest bir biçimde atmosfere boşaltılırsa, donma olasılığı çok düşük seviyede olur. Fakat bu pozisyon durumunda çalıştırma disk kenarının aşınmasına sebebiyet verebilir. Disk tek hareketli bir parça olduğundan dolayı bakımı çok kolay bir şekilde yapılır.

Kondenstop Fiyatları

Kondenstop fiyatları genellikle ürün modeline göre farklılık gösterir. Kullanmak istediğiniz alana göre bir ürün tercih edebilirsiniz. Proses hattında yer alan cihazlarda ya da buharlarda oluşan kondens hemen önlenmezse yüksek bir oranda kayıtasyona sebep olabilir. Bu yüzden kondenstoplar enerji verimliliği acısından proses güvenliği için çok önemli bileşenlerdir.