Menu
Your Cart

Manometre Ø63 Alt Bağ. Kuru Cl. 2,5 G 1/4” Metal Gövde Metal Kapak Pakkens

Manometre Ø63 Alt Bağ. Kuru Cl. 2,5 G 1/4” Metal Gövde Metal Kapak Pakkens
Yeni -16 %
Manometre Ø63 Alt Bağ. Kuru Cl. 2,5 G 1/4” Metal Gövde Metal Kapak Pakkens
42,62TL
50,74TL
KDV Dahil: 36,12TL
  • Stokta Yok: 1

Mevcut Seçenekler:

Basınç ölçümü yapılacak akışkanın bileşimi Basınç ölçerinizin duyar elemanı doğrudan ölçümyapılacak akışkanın içinde yer alabileceği için, akışkanınözellikleri önemlidir. 
Akışkanlar aşındırıcı ya da kolaykristalleşebilen özellikte olabilirler ya da ölçüm elemanıüzerinde kalıntı bırakabilirler. 
Normal koşullar altındakristalleşmeyecek ya da kalıntı bırakmayacak sıvılar sözkonusu olduğunda, Bourdon tüplü bir basınç ölçerkullanılabilir. 
Diğer koşullarda ise diyafram ayırıcılıürünler tercih edilmelidir

Basınç ölçümü yapılacak akışkanın özellikleri:
Basınç ölçerinizin basınç algılama elemanı doğrudan ölçüm yapılacak akışkan ile temas halinde olabileceği için akışkanın fiziksel ve kimyasal özellikleri önem arz etmektedir. 
Akışkanlar aşındırıcı ya da kolay kristalleşebilen özellikte olabilirler ya da ölçüm elemanı üzerinde kalıntı bırakabilirler. 
Normal koşullar altında kristalleşmeyecek ya da kalıntı bırakmayacak sıvılar söz konusu olduğunda, Bourdon tüplü bir basınç ölçerin sisteminizde kullanımı uygundur. 
Yüksek viskoziteli, kristalleşebilen, katılaşabilen veya yüksek sıcaklıktaki proses akışkanlarında ise diyafram ayırıcılı ürünler tercih edilmelidir.

Basınç ölçümü yapılacak akışkanın sıcaklığı:
Buhar ya da yüksek sıcaklıktaki diğer akışkanlar, cihaz bileşenlerinin sıcaklıklarını sızdırmazlık elemanları için güvenli kabul edilen düzeylerin üzerine çıkarabilir. 
Bunun gibi durumlarda, basınç ölçer ile birlikte sifon, soğutma kulesi ya da kapiler borulu diyafram ayırıcıların kullanılması önerilir.

Çevre koşulları:
Ölçüm cihazı seçimi sırasında, nem ve iklim koşullarının etkileri de göz önünde bulundurulmalıdır. 
Çok yüksek ortam sıcaklıklarından kaynaklanabilecek ölçüm hataları, ölçüm cihazının bir diyafram ayırıcı ve kapiler boru kullanılarak ısı kaynağından uzağa monte edilmesi ile engellenebilir.

Basınç aralığı:
EN837-2 standardına göre manometrelerin maksimum çalışma basıncı ürünün çalışacağı sistemin basınç değerinin yaklaşık 1,3 katı olmalıdır.
Ancak, basınç dalgalanması olan sistemlerde manometrelerin maksimum çalışma basıncı ürünün çalışacağı sistemin basınç değerinin yaklaşık 1,5 katı olmalıdır. 
Bunun yanı sıra tahdit pimli manometrelerin tam skalanın %10 ile %75’i arasında doğru ölçüm aralığına sahip olduğu, tahdit pimsiz manometrelerin ise tam skalalarında doğru ölçümler için kullanılabileceği unutulmamalıdır.

Sistemin aşınmasını etkileyen koşullar:
Şiddetli basınç dalgalanmaları ya da yoğun titreşim içeren uygulamalarda, basınç sınırlayıcı ya da düşürücü aksesuarlar kullanılması önerilir. 
Sıvı dolgulu basınç ölçerler de yine bu tip koşullarda daha uzun ömürlü olacaklardır. PAKKENS sıvı dolgulu basınç ölçerleri genellikle gliserin ile doldurulurlar. 
Ürün gamında daha geniş bir sıcaklık aralığında çalışma gereksinimi için silikon dolgulu basınç ölçerler de bulunmaktadır. 
Ek olarak sıvı dolgulu ürünlerin kullanılamayacağı düşük veya yüksek sıcaklığa sahip ortamlarda titreşimin etkisini en düşük seviyeye indirecek Vib-Lock mekanizmalı ürünlerde tercih edilebilir.

Bağlantı yöntemi:
Birçok ölçüm cihazının Alttan ya da Arkadan bağlantılı versiyonları mevcuttur. Standart olarak sunulan diş tipleri dışında, birçok ürünü için farklı diş tipi/ölçüsü seçenekleri de sunulmaktadır.
Basınç ölçerlerin normal şartlarda her zaman dik olarak bağlanması gerektiği unutulmamalıdır. Bağlantının yatay veya baş aşağı olarak yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda, satış personeline bu ihtiyacın belirtilmesi gereklidir.

Hassasiyet sınıfı:
 %±0,25’ten %±2,5’e kadar farklı hassasiyet sınıflarında basınç ölçerler üretmektedir. 
Uygulamanız için en iyi sonucu almanız, doğru hassasiyete sahip bir cihaz seçimi ile mümkün olabilir.

Yukarıda bahsedilen cihaz seçim faktörleri, ölçüm cihazınızın güvenli bir şekilde ve ihtiyaç duyulan doğrulukta çalışabilmesi için önemlidir.

Yorum Yap

Dynamic Content for module_id = 290