Menu
Your Cart

Temiz Su Dalgıç

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Günümüzde zamanla ilerleyen sanayi atıkları ve geri dönüşümü olamayan maddeler doğayı olumsuz etkilemektedir. Yeraltı sularının kullanımı bu olaylar karşısında daha cazip bir durum almıştır.
Dalgıç pompa elektrik enerjisi ile açığa çıkarılan mekanik güç sayesinde zor koşullarda dahi etkilenmeden sıvı transferine imkan veren sistemin genel bir adıdır. Kısacası, elektrik enerjisi ile sıvı transferidir.
Derin kuyu dalgıç pompasının en büyük avantajı 100-200 metre gibi derinliklerden rahatlıkla emiş yapabilme özelliğine sahip olmasıdır.
Dalgıç pompasının özellikleri: Özellikle pompanın gövde yapısının üretim kalitesi çalışma yapılacak olan ortamın olumsuz koşullarından etkilenmemeli. Yüksek performans ve az enerji tüketimi için sistem tasarımı yapılmalıdır.
Sistem tasarımı yapılırken bakım ve tamir gibi durumlara önem verilmeli ve bu maliyetin sıfıra yakın olacağı ürünler tercih edilmelidir. Servis ağının yaygınlığı, yedek parça konusunda kesin ve hızlı servisleri olan markalar tercih edilmelidir.
Maximum dalgıç pompanın emiş yapacağı dış çapı pompanın çalışacağı minimum kuyu çapından küçük olmalıdır. Kuyu debisi maximum pompa debisinden az olmamalıdır.
Çalışma noktası pompanın maximum verim bölgesinde kalacak şekilde pompa tipi belirlenmelidir. Pompanın kapalı vana konumuna yakın çalıştırılması motor yatağının aşırı yüklenmesine ve yatak ömrünün dolayısıyla motor ömrünün kısalmasına sebep olur.

Temiz Su Dalgıç Pompası Nasıl Çalışır:

Pompa su çıkışına uygun hortum seçilmeli Pompa elektrik bağlantısını teknisyenler yapmalıdır. bağlantı esnasında mutlaka toprak hattı bağlanmalı Pompayı asla susuz çalıştırmayınız. Pompayı asla enerji borusundan sarkıtmayın, askı halatı kullanınız. Pompa çalıştığı esnada; Motor mahfazası ve pompa gövdesi arasında bir ara boşluk ile karakterize edilir. Tabanda birikmiş olan su emilir. Üstte bulunan çıkış portuna kadar tüm pompa boyunca basınçla uzunlamasına ilerleyerek çıkış portuna ulaşır. Pompa çalışırken suya ve pompaya dokunmayınız. Kış aylarında suyun buz tuttuğu zamanlarda pompayı kullanmayınız. Pompayı temiz su temininde kullanınız.

Dalgıç Pompa Kullanım Alanları:

Dalgıç pompalar, keson kuyulardan su aktarma, su sondajları,  işlemi dışında ilave ekipmanlarla “ yangın hidroforu, bahçe sulama hidroforu , kullanma suyu hidroforu “ olarak da kullanılmaktadır. İlave ekipmanlarla dalgıç pompanın çalışmış olduğu sondaj kuyusu bir depo olarak kullanılıp pompa hidrofora çevrilebilir, bu şekilde tekrar bir su deposu yapmaya gerek kalmaz

Temiz Su Dalgıç Teknik Özellikler

Debi:  Max 8 m3 /h

Basma yüksekliği:  max 65 mSS

Çalışma sıcaklığı:  max. +35 ℃

Derin kuyu dalgıç pompası, bakım gerektirmeyen, uzun süreli işletim için dizayn edilmiştir. Zorlu koşullarda dahi, mesela kumlu akışkanlarda, aşınmaya dayanıklı malzemeler optimum işletimi garanti eder. Motor pompayla tıkır tıkır çalışır.

Uygulama alanları:  Kullanma suyu temini, sulama ve yağmurlama sistemleri, yüzey sularının seviyesinin düşürülmesi, yangın söndürme sistemleri, soğutma devreleri, fıskiyeler, basınçlı hidrofor, ve havalandırma sistemleri.

Bakım gerektirmeyen derinkuyu dalgıç pompaların oldukça elverişli bir tasarımı vardır. Özellikle ince bir yapıda olmaları montaj için çok uygundur: